До списку порівнянь
Перелік товарів

Зригування у малюка? Як їх перемогти?

Зригування у малюка? Як їх перемогти?
Зригування у дітей зустрічаються у 20-50% практично здорових малюків і, як правило, не завдають їм дискомфорту. Якщо зригування у дитинки виникають відразу після годування та не перевищують в об’ємі 3 мл (половина чайної ложки), то причин для хвилювання у матусі немає - це норма.

Інтенсивні або тривалі зригування, які виникають через 30 хвилин після годування і пізніше – ось симптомі на які потрібно негайно звернути увагу. Такі зригування можуть стати причиною зменшення надходження поживних речовин в організм малюка. Що в свою чергу може призвести до зниженню маси тіла, розвитку анемії, а також шлунково – кишкових розладів і схильності до частих застудних захворювань у віці 2-3 років життя.

Важливо!
Обов’язково проконсультуйтесь з лікарем, якщо у малюка рясні зригування, більше 4 рази на добу, і відсутня прибавка маси тіла на протязі двох тижнів. Як правило, після чотирьох місяців життя зригування значно зменшуються / ліквідуються.Фактори, які сприяють виникненню та посиленню зригувань, особливо у діток перших місяців життя:

 • незначний об’єм шлунку малюка та горизонтальне його розташування.
 • шлунок міняє розташування ( більше вертикальне, як у старших дітей і дорослих), коли дитина стає на ноги і починає ходити;
 • впадіння стравоходу в шлунок під прямим кутом;
 • незрілість регуляції нервовою системою скорочення сфінктера стравоходу, який перешкоджає зворотньому напрямку їжі при її надходження в шлунок;
 • повільна перистальтика кишечника ( у три рази нижча у порівнянні з моторикою кишечника у старших дітей і дорослих);
 • процеси, які підвищують тиск у животику ( метеоризм, кишкові кольки, закрепи або рідкі випорожнення);
 • порушення техніки годування (неправильне прикладання до грудей, швидке сосання, заковтування повітря, переїдання та горизонтальне розташування дитини під час годування;
 • необґрунтована зміна грудей під час одного годування, коли малюк отримує тільки переднє і середнє молоко багате на лактозу. Надмірна кількість лактози призводить до процесів бродіння, підвищеного газоутворення у кишечнику, появі кишкових кольок і зригувань;
 • неврологічні порушення і гіпертензія після ускладнених вагітності й пологів.

Корисні поради:

Головне - це спокій матусі, безмежна любов і налагодження позитивного емоційного контакту з малюком. 

Годувати дитину краще в сидячому положенні під кутом 30-40°, а при необхідності до 60°, що сприяє більш швидкому проходженні їжі до шлунку.

Важливо!
При рясних зригуваннях необхідне, щоб малюк постійно знаходився під кутом 30°. Якщо дитинка знаходиться у ліжку, то можна підкласти згорнений рушник під матрасик

Утримувати дитину після годування у вертикальному положенні не менше 20 хвилин, не створюючи тиску на животик, до відходження повітря. 

Дотримуватись особистої дієти з зменшенням/виключенням продуктів, які сприяють газоутворенню у кишечнику (капусти, редьки, квашених овочів, солодощів, винограду, газованих напоїв, тощо).

Виключити заковтування повітря під час годування.

Важливо!
Під час годування грудьми слідкуйте, щоб дитинка повинна захоплювати не тільки сосок, але й ареолу (сосок і ареола повинні практично заповнювати всю порожнину рота). Якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні - вибирйте тільки якісну суміш, відповідаючу потребам і віку дитини


Виключити перекорм малюка (збільшення кількості годувань на 1-2 рази у поєднанні зі зменшенням об’єму їжі на одне годування).

Годувати дитину однією груддю до повного її випорожнення (остання порція молока є насичуючою, тоді як переднє і середнє молоко багате на воду та лактозу). Заміна грудей можлива тільки після повного випорожнення першої.

Проконсультуйтесь з лікарем, якщо у малюка рясні, тривалі зригування після ускладнених пологів для виключення неврологічних порушень.

Корекція зригувань за допомогою спеціальних дієтичних сумішей

Малюкам з інтенсивними (більше половини чайної ложки) або тривалими зригуваннями (виникають через 30 хвилин, після годування або пізніше) з нормальними випорожненнями або зі схильністю до закрепів/закрепами рекомендуються суміші з загусником камеддю (із бобів рожкового дерева).

Humana AR – молочна антирефлюксна суміш з натуральною інстантною (розчинною) камеддю при зригуваннях будь-якої інтенсивності з народження.  
 
 • Молочна суміш збалансована до потреб зростаючого малюка.
 • Камедь, що входить до суміші, при взаємодії зі соляною кислотою у шлунку утворює желеподібний харчовий згусток, який механічно перешкоджає зригуванням. Камедь має властивості пребіотика, стимулює ріст і активність корисних бактерій, підвищує перистальтику кишечника, послаблює випорожнення.

Особливості вживання:

Вводиться Humana AR поступово, починаючи з мінімальної кількості 20-30 мл перед тими годуваннями (грудним молоком або сумішшю) після яких малюк зригує ( частіше ввечері).

В подальшому, збільшуючи з кожним днем кількість суміші на 20-30 мл до об’єму на якому зригування ліквідуються.

Важливо!
Тривалість вживання Humana AR визначається індивідуально, але не менше 3-4 тижнів.

Humana AR можна давати у повному об’ємі замінюючи усі годування або частково, замінюючи частину годувань (в поєднанні з грудним молоком або сумішшю) максимально зберігаючи грудне молоко.

Humana AR можна поєднувати з медикаментозною терапією, якщо зригування обумовлені неврологічними порушеннями і гіпертензією.

Додаткова інформація:

Для корекції зригувань необхідно враховувати всі фактори, що сприяють/посилюють зригування (кишкові кольки, закрепи або діарея). 

Малюкам з кишковими кольками, нерегулярним стільцем ( закрепи з періодами більш рідких випорожнень) та зригуваннями на змішаному або штучному вигодовуванні рекомендується для догодовування/годування спеціальна унікальна молочна суміш з запатентованим структурованим натуральним молочним жиром Lipo Milk - Humana AntiColic.

Humana AntiColic – сприяє нормалізації травлення, випорожнень, ефективно попереджає /знімає кишкові кольки, зменшує/ліквідує зригування. 

Малюкам з діареєю і зригуваннями рекомендуються унікальні дієтичні суміші Humana HN, Humana+ MCT ( особливо, якщо діарея супроводжується харчовою непереносимістю). Унікальний склад сумішей сприяє нормалізації травлення, мікрофлори кишечника і швидкому одужанню у 95-98% без ліків.